رب گوجه فرنگی اساساً از گوجه فرنگی پخته شده تشکیل شده است که صاف شده است

رب گوجه فرنگی اساساً از گوجه فرنگی پخته شده تشکیل شده است که صاف شده است.

مطالعات نشان داده‌اند که محصولات فرآوری‌شده گوجه‌فرنگی مانند رب گوجه‌فرنگی دارای سطوح بالاتری از لیکوپن هستند، آنتی‌اکسیدانی که به‌خاطر اثر محافظتی آن در برابر برخی از انواع سرطان و همچنین سلامت پوست شناخته شده است.

اما رب گوجه فرنگی اسپتیک چیزی نیست که من آن را یک محصول فرآوری شده در نظر بگیرم (به معنای بد)، فقط حرارت داده شده و صاف می شود و فقط حاوی گوجه فرنگی و گاهی نمک (بدون مواد نگهدارنده یا شکر) است.

علاوه بر این، با اضافه کردن روغن زیتون، همانطور که در آشپزی یونانی رایج است، نه تنها چربی های تک غیراشباع خوب و آنتی اکسیدان های روغن زیتون دریافت می کنید، بلکه وجود چربی جذب آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی را افزایش می دهد.

خرید و فروش رب گوجه فرنگی ارگانیک در سال های گذشته بالا رفته است.

اگر با رب گوجه‌فرنگی آشپزی می‌کنید، یک مزیت اضافی به دست می‌آورید: حرارت دادن رب گوجه‌فرنگی با روغن زیتون، فعالیت آنتی‌اکسیدانی را افزایش می‌دهد.

مادرم به یاد می آورد که بچه های «فقیر» یک تکه نان بزرگ با رب گوجه فرنگی، پر از روغن زیتون و پاشیده شده با پونه کوهی – یک میان وعده فوق العاده پر از آنتی اکسیدان های رب گوجه فرنگی، روغن زیتون و پونه کوهی به همراه چربی های خوب، می گرفتند.

رب گوجه فرنگی اسپادانا از بهترین گوجه فرنگی ها درست شده است.

بچه‌های پولدار هم تکه‌ای نان می‌گرفتند، اما با کره، شکر پاشیده شده بود، زیرا این مواد گران‌تر بودند و فقط افرادی که پول داشتند می‌توانستند آن‌ها را تهیه کنند. چقدر طعنه آمیز، با توجه به اینکه میان وعده بچه فقیر بسیار سالم تر از میان وعده بچه پولدار بود.

از خوش طعم ترین رب ها می توان به رب گوجه فرنگی سانیا اشاره کرد.

فقیر یا نه، من آن میان وعده را دوست دارم و مادرم آن را به ما می داد و کمی آن را تغییر می داد و آن را «پیتزا» می نامید: نان با روغن زیتون و رب گوجه فرنگی، پاشیده شده با پونه کوهی و مقداری پنیر رنده شده، پخته شده در فر به مدت 5 دقیقه .

 

 • منابع:
  1. Tomato Paste, a Mediterranean Staple and Why You Should Use It
 • تبلیغات: 
  1. شوخی نامربوط با بازیکن فوتبال مطرح در شب تولدش
  2. آیا می دانستید چه کارهایی امید به آینده را افزایش می دهد؟
  3. فردی که با داشتن تعدادی انبه به تاجر بزرگی تبدیل شد
  4. لوستر پذیرایی که با توجه به حال افراد موسیقی پخش می کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.